Toczeń układowy i ubytki w skroni

Witam choruje na toczen ukladowy...2 lata temu po badaniu MRI reumatolog powiedziala ze mam ubytki w lewej skroni(co to oznacza?)lekarz kazal brac acard 75mg dziennie...chcialabym zaczac stosowac kwas ALA ,mam tez wysoki fibrynogen i stad pytanie czy przez to nie rozrzedze krwi za bardzo...czy istnieje jakies ryzyko...podobno kwas obniza poziom fibrynogenu?Dziekuje i pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety bez dokładnego opisu MRI nie mogę stwierdzić co oznacza ten ubytek. Natomiast dawka 75 mg ASA jest dawką bezpieczną i nie należy się obawiać się objawów ubocznych, natomiast może pomóc z problemami z nadkrzepliwością, spowodowanych np. przez toczeń (podwyższony fibrynogen). Pozdrawiam.