Toczeń z zajęciem nerek a ciąża

witam, niecale 2 lata temu okazalo sie ze mam tocznia z zajeciem nerek . Od tego czasu lecze sie sterydami . W sierpniu br okazlo sie ze jestem w ciazy. Znalazlam lekarza, ktory potwierdzil ciaze , bylam u niego w 6 tyg. ciazy, wszystko bylo ok, serduszko bilo. Kazal przyjsc na wizyte za miesiac . Gdy przyszlam miesiac pozniej na wizyte okazalo sie ze plod obumarl,ze to poronienie zatrzymane.Lekarz wiedzial ze mam tocznia, a mimo to nie zlecil badania na zespol antyfosfolipidowy, dlaczego?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, rozumiem, że rozpoznano u Pani zespół antyfosfolipidowy po fakcie? Żeby spełnić formalne wymagania do rozpoznania potrzeba oznaczeń przeciwciał w odstępach minimum 12-tygodniowych oraz udokumentowanego epizodu zakrzepicy żylnej bądź tętniczej lub niepowodzenia ciążowe. Poronienie mogło być spowodowane także inną przyczyną niestety. Pozdrawiam