Toksoplazmoza gondii w dziewiątym tygodniu ciąży

Witam jestem w 9 tygodniu ciazy i mam toxoplasmoze gondii okropnie sie martwie o moja dzidzie prosze o wszelakie informacje dotyczace moich wynikow igg dodatni 125,9 IU/ml (h 0,0 -7,5 niereaktywnosc w zakresie obecnosci przeciwcial. Igg 10,5 reaktywny 7,6 -10,4 wynik niejednoznaczny) no i igm dodatni (reaktywny w tescie wykonanym na aparacie access2) wczoraj powtorzylam badania krwi ale czekanie na wyniki mnie dobija a moj ginekolog nie udzielil mi zadnych informacj. Pozdrawiam i czekam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na ryzyko wyników fałszywie dodatnich zdecydowanie powinna Pani cierpliwie poczekać na wyniki kontrolne. Dopiero stwierdzenie dodatnich mian w wynikach kontrolnych upoważni ginekologa do rozpoczęcia antybiotykoterapii lub skierowania Pani do specjalisty chorób zakaźnych.