Toksoplazmoza i cytomegalia - co oznaczają wyniki?

Dzień dobry. Jestem w 19. tygodniu ciąży. Wczoraj robiłam badania na toksoplazmozę i cytomegalię i oto wyniki. Toksoplazmoza: Przeciwciała w klasie IgM 0,050 Wynik ujemny <0,50 Wynik wątpliwy 0,50 - 0,59 Wynik dodatni 0,60 i powyżej Przeciwciała w klasie IgG <1,6 Wynik ujemny <1,6 Wynik wątpliwy 1,6 - 2,9 Wynik dodatni 3,0 i powyżej Cytomegalia: Przeciwciała w klasie IgG 65,000 Wynik ujemny 0,0 - 6,0 Wynik wątpliwy 6,0 - 15 Wynik dodatni powyżej 15 Przeciwciała w klasie IgM 0,230 Wynik ujemny < 0,85 Wynik wątpliwy 0,85 - 0,99 Wynik dodatni 1,00 i powyżej Proszę o interpretację. Dziękuję, Gosia
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć.
Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.