Toksoplazmoza i wynik badania

Jestem w 5 tygodniu ciąży i zrobiłam badania w kierunku toksoplazmozy. IgG - 443,7 a interpretacja jest następująca: niereaktywne<1, nieokreślone 1-30, reaktywne >30. Jak interpretować ten wynik? Czy to zagraża dziecku?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test na obecność przeciwciał jest reaktywny. Badanie dotyczy przeciwciał IgG, co oznacza, że miała Pani kontakt z pasożytem.

Najgroźniejsze dla rozwijającego się płodu jest świeże zakażenie. Jednorazowe oznaczenie IgG nie wystarczy dla wnioskowania o zagrozeniu. Ważniejsza jest dynamika narastania, brak narastania, badź spadek miana.

Przeciwciała świadczące o niedawnym zakażeniu to immunoglobuliny IgM. Warto oznaczyć ich miano. Można też zbadać awidność IgG, co dodatkowo pomoże w ustaleniu orientacyjnego czasu trwania zakażenia.

Pozdrawiam