Toksoplazmoza i wyniki badań - bardzo proszę o interpretację

Dzień dobry. Jestem w 10 tygodniu ciąży i wczoraj odebrałam wyniki badań na toksoplazmozę. Bardzo proszę o interpretację, ponieważ wizytę u doktora mam dopiero za 14 dni i zaczynam się obawiać, czy wszystko jest w porządku? Toxoplazma gondii IgM 0,154 < 0,8 ujemny, > 0,8 - 1 niejednoznaczny, > 1,0 dodatni; Toxoplazma gondii IgG 0,13 < 1,0 ujemny, > 1,0 - 3,0 niejednoznaczny, > 3,0 dodatni. Cytomegalowirus CMV IgG 17,82 < 0,5 ujemny, > 0,5 - 1,0 wątpliwy, > 1,0 dodatni.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wynik Pani badań w kierunku toksoplazmozy jest prawidłowy. Ze względu na brak przeciwciał odpornościowych przeciwko Toksoplazma gondi (niski poziom IgG) należy powtarzać badania w każdym trymestrze ciąży (co 3 miesiące). Proszę także stosować następujące zalecenia dietetyczne i higieniczne zapobiegające zakażeniu: - nie spożywanie surowego mięsa, - mycie rąk po każdym kontakcie z surowym mięsem, ziemią, kotami i ich odchodami, - picie przegotowanego mleka i wody, - karmienie kotów domowych suchą karmą i uniemożliwianie im opuszczania pomieszczeń domowych. W przypadku badania przeciwciał CMV wynik wskazuje na przebyte w przeszłości zakażenie tym wirusem, a wytworzone przeciwciała odpornościowe znacznie zmniejszają ryzyko infekcji CMV w ciąży.