Toksoplazmoza w 8 miesiącu ciąży

Jestem w 8 miesiącu ciąży i wyniki badań wykazały że mam toksoplazmoze w bardzo małym stopniu. Czy to zagraża mojej ciąży?

Aleksander Ropielewski

Nie rozumiem co oznacza zakażenie toksoplazmozą w małym stopniu. Jeżeli do zakażenia doszło w okresie bezpośrednio poprzedzajacym ciążę lub jej pierwszym trymestrze to jest duże ryzyko wad rozwojowych płodu.