Toksoplazmoza w ciąży - czy coś zagraża dziecku?

Witam. Mam 33 lata i jestem w 12 tygodniu ciąży. Dziś odebrałam wyniki toxoplasma gondii TOXOIgG wynik dodatni 11 4 norma to <3 a TOXOIgM UJEMNY 0.07 NORMA0.499. Czy jestem zakażona. Czy coś grozi mojemy dziecku. Proszę o pomoc, jest to moja 2 ciąża. Pozdrawiam. E.

Witam!
Wynik oznaczenia przeciwciał przeciwko Toxoplasma gondi - IgM (-), IgG (+) wskazuje, że do zarażenia doszło w przeszłości. W chwili obecnej infekcja najprawdopodobniej nie jest aktywna i (zakładając, że jest Pani osobą bez zaburzeń odporności - nie zagraża rozwojowi płodu. Niebezpieczna dla płodu jest jedynie świeże, aktywne zarażenie podczas ciąży. Oczywiście wyniki badań należy skonsultować z lekarzem, który zlecił ich wykonanie.
Pozdrawiam.