Toksyczna relacja z osobą z depresją

Witam, od roku tkwię w bardzo toksycznej relacji z osobą z depresją i, jak podejrzewam, innymi zaburzeniami. Ma skłonności samobójcze (psychiatra stwierdził, że ma osobowość samobójcy).Ma bardzo szybko zmieniające się nastroje-od ogromnej złości po płacz, aż po nagle kamienną twarz. O swój stan obwinia mnie, bardzo siedzi mi to na psychice-historia jest długa, to tak po krótce. Czy powinnam pójść na, choćby jednorazową kosultację do psychologa? Jego matka też mnie obwinia za jego stan. Dziękuję

Tak. Skoro pisze pani tu na portalu to znaczy że podświadomie potrzebuje pani pomocy z zewnątrz. Proponuję udać się na konsultację psychologiczną podczas której opowie pani bardziej szczegółowo o trudnościach i podejmiecie z terapeutą decyzję czy kontynuować spotkania czy też nie będzie to potrzebne. Sytuacja w której pani tkwi na pewno jest trudna i wzbudza wiele emocji, stąd warto je omówić i przepracować.pozdrawiam

Tak, warto spotkać się z psychologiem i przyjrzeć własnym przyczynom tkwienia w związku, który nie jest dla Pani satysfakcjonujący. Praca nad sobą ułatwi Pani uświadomienie sobie własnych potrzeb, oczekiwań i emocji, a tym samym stawianie granic i budowanie satysfakcjonującego, opartego na partnerstwie związku.

Dzień dobry,
A jakie było Pani samopoczucie przed tym związkiem?
Jeśli czuje się Pani źle w tym związku, a nie chce go Pani zrywać, warto udać się do psychologa.