Toksyczność siarczanu żelazawego

Witam Wiem ze siarczan zelazawy w postaci czystej jest trujacy ale jezeli znajduje sie on w saszetce blyskawicznej kaszy mannie zalewannej woda?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

siarczan żelaza jest używany w lekach i suplementach diety w celu uzupełnienia niedoborów żelaza.
Jeżeli kupiła Pani kaszę manną fortyfikowaną żelazem to producent saszetki uzgadniał jej skład i została dopuszczona na rynek więc ilość siarczanu żelaza jest bezpieczna. Przy czym żelazo lepiej się wchłania w kwaśnym środowisku.

Pozdrawiam serdecznie