Tomografia głowy a karmienie piersią. Czy muszę przestać karmić?

  Mam 30 lat, dwa tygodnie po porodzie wystąpiło u mnie zapalanie nerwu twarzowego, obecnie nadal karmię piersią a dostałam skierowanie na tomografię głowy. Czy mogę poddać się temu badaniu? Czy muszę zaprzestać karmić piersią?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
po wykonaniu tomografii komputerowej  zazwyczaj zaleca się zaprzestania karmienia na 24 godziny. W przypadku, gdy badanie wymaga dodatkowo podania środka kontrastującego okres ten może ulec wydłużeniu. Proszę przed badaniem skonsultować się z lekarzem z pracowni TK .