Tomografia głowy a miesiączka

Witam mam pytanie za parę dni mam tomografię głowy i prawdopodobnie w tym samym czasie dostanę okres czy podczas okresu moze byc wykonana tomografia tym bardziej ze bardzo zle znoszę miesiączki?i jesli nie jestem pewna czy jestem uczulona to jest mozliwosć podania kontrastu i czy podczas badania lekarz jest z pacjentem?A po za tym jak długo trwa takie badanie TG.Proszę w miarę o szybką odpowiedz

Witam serdecznie,

Badanie TK głowy trwa około 10-15 minut w zależności czy badanie jest z kontrastem czy bez kontrastu. Jeśli istnieje możliwość, że jest Pani w ciąży to nie zaleca się wykonania badania TK. Natomiast jeśli nie ma podejrzenia ciąży i będzie Pani w trakcie miesiączki, to nie ma przeciwwskazań. Jeśli podejrzewa Pani, że może być Pani uczulona na jod, na bazie którego jest środek kontrastowy, to proszę poinformować personel Pracowni TK. Natomiast w trakcie badania będzie czuwał radiolog, więc w razie jakichkolwiek sytuacji nagłych będzie reagował.

Pozdrawiam.