Tomografia komputerowa i zdjęcia RTG a rozwój nowotworu głowy

Witam mam pytanie odnośnie tk głowy otóż w styczniu 2011 roku z powodu bulów głowy miałem robioną tk głowy z kontrastem po dwóch miesiącach od tego badania miałem drobny wypadek w skutek czego miałem wykonane 2 zdjęcia RTG głowy I jedno RTG kości udowej, czyli w sumie 3 zdjęcia RTG. Czy tak dawka promieniowania z tk głowy i 3 RTG (w tym 2 RTG głowy) może doprowadzić do rozwoju nowotworu w mózgu ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Dawki promieniowania stosowane podczas RTG są dawkami bezpiecznymi dla pacjenta, nie pozostają bez wpływu. TK obecnie jest obecnie wykonywana bardzo dobrymi aparatami, dzięki czemu dawka również może być zredukowana. Ryzyko powstania zmian nowotworowych spowodowanych badaniami jest małe.
Pozdrawiam