Tomografia komputerowa i zgrubienia w opłucnej, torbiel na wątrobie i zwapnienia tętnic sercowych

WITAM, W wyniku tomografii płuc okazało się ,że mam dwa płaskie zgrubienia w lewej części opłucnej,torbiel na wątrobie oraz zwapnienie tętnic sercowych.Jestem zaniepokojona wykrytymi przez przypadek schorzeniami /w ramach akcji bezpłatnych zabiegów tomografii płuc/. Czy zmiany jakie zaszły w moim organiźmie można zlikwidować farmakologicznie ?Nadmieniam ,iż mam 61 lat. Z poważaniem ANNA K.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
z wynikiem badania powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego. Zwapnienia opłucnej mogą być powikłaniem po przebytym zapaleniu płuc, pojedyncze torbiele wątroby nie są z reguły niebezpieczne, natomiast zwapnienia w obrębie tętnic wieńcowych serca wymagają konsultacji kardiologicznej i ewentualnego rozpoczęcia leczenia.