Tomografia komputerowa kręgosłupa 51-latki

Witam jestem kobieta w wieku 50lat, prosze o wytlumaczenie tomograffi. nieco poglebiona fizjologiczna kyfoza piersiowa, prawowypukle skrzywienie z rotacja osi,wielopoziomowe obnizeniewys. przestrzeni miedzykregowych zwl. w srodkowym i dolnym odc. kregoslupa-zmiany degeneracyjne krazkow,objaw prozniowy w krazku TH8-9, nierownosc blaszek granicznych trzonow Th4-11, osteofity przednich i bocznychkrawedzi trzonow kregowych gl.w srodkowym i dolnym odc. kregoslupa, dziekuje za odpowiedz

Witam,
opisywane są liczne zmiany zwyrodnieniowe, możliwe też zmiany osteoporotyczne.
Wskazana byłaby suplementacja wit.D 2000j./dz i wapnem 500mg/dz.
Ponadto pilna konsultacja z ortopedą - rehabilitacja i możliwe leczenie zabiegowe.
Kwestia czy występują dolegliwości bólowe u Pani.

pozdrawiam