Tomografia komputerowa kręgosłupa u 34-latka

Witam wynik TK Niespojenie łuku kręgu S1.Guzki Schmorla i nierówności płytek granicznych trzonów kregów L1-L4.Tylna prokruzja krążka międzykręgowego L2-L3,L4-L5 z wpuklaniem się do kanału kręgowegona głębokość ok 5mmdo kanału kregowego z uciskiem worka oponowego.Tylno-boczna prokruzja krążka miedzykregowego L5-S1 z wpuklaniem sie do kanału kręgowego na głębokość ok 6mm z uciskiem worka oponowego i korzenia prawego nerwu rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym.Czymoge wykonywac skoki spadochronowe.GK

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon