Tomografia komputerowa miednicy mniejszej

Witam.Jak jest różnica wykonania TK miednicy mniejszej z kontrastem a wykonanie TK miednicy mniejszej z kontrastem z opcją naczyniową i 3D.

to zależy po co wykonuje się badanie - opcja rozszerzona brzmi raczej jak chwyt marketingowy. Najlepiej przedyskutować rodzaj badania z lekarzem kierującym. Opcja naczyniowa - zazwyczaj nic nie daje w odniesieniu do samej miednicy ( chyba, ze chodzi o ocene okreslonego naczynia , ew. unaczynienia guza - rzadkosc), a wariant 3d - jest do uzyskania przy rekonstrukcjach ze zwyklego TK.