Tomografia komputerowa mózgu, RTG klatki piersiowej i RTG kolana w krótkim odstępie czasu

Witam. W grudniu miałem wykonywaną tomografię komputerową mózgu, w lutym rentgen klatki piersiowej, natomiast pod koniec sierpnia rentgen kolana. Mam 22 lata - czy taka dawka promieniowana w przeciągu tych kilku miesięcy może przyczynić się do powstania nowotworu w skutek promieniowania?

Witam serdecznie,

Wiadomo, że im więcej badań radiologicznych to takie ryzyko wzrasta, ale u Pana rozłożyło się to w czasie. Lekarz kierujący na badania obrazowe musi mieć ku temu przesłanki kliniczne aby pacjenta, na nie skierować.
Proszę być spokojnym. Jeśli ma Pan dalej wątpliwości to proszę skonsultować się z lekarzem kierującym, w sprawie Pańskich obaw.

Pozdrawiam.