Tomografia mózgu z kontrastem i przewlekłe bóle głowy

Witam, robiłam tomografię mózgu z kontrastem z powodu ciągłych bólów głowy oraz wysokiego ciśnienia (180/100) Badanie wykazało: "widoczne jest zakontrastowane asymetyczne naczynie w okolicy ciemieniowo-potylicznej L oraz P półkuli móżdżku- obraz może odpowiadać obecności malformacji żylnych.. drobne zwapnienia w jądrach podkorowych-zmiany miażdżycowe drobnych naczyń. Denerwuję się, bo czytałam, że malformacje mogą grozić krwotokiem, co za tym idzie niedowładem kończyn itp. Proszę o odpowiedź.

Malformacja naczyń jest to wada od urodzenia i wymaga dalszej obserwacji, nadciśnienie jest odrębna sprawa wymagająca systematycznego leczenia u internisty lub kardiologa. Pozdrawiam