Tomografia przy dyskopatii

Witam serdecznie< Neurolog podejrzewając dyskopatię zlecił Tomografie kręgosłupa a nie rezonans. twierdząc,ze nie widzi takiej potrzeby dodam ,ze wcześniej zlecił RTG kręgosłupa w różnych pozycjach. Czy to jest dobry wybór ? MR jest mniej szkodliwe z czego czytałam.

Witam serdecznie,

Neurolog na podstawie objawów oraz badania klinicznego zlecił najlepsze badanie, mające na celu zdiagnozowanie Pani schorzenia. Dlatego proszę być spokojną i zaufać lekarzowi neurologowi.
Aby Panią uspokoić dawki promieniowania rentgenowskiego stosowane obecnie w praktyce klinicznej są dawkami bezpiecznymi dla pacjenta, jeśli nie przesadza z ilością wykonywanych badań.

Pozdrawiam.