Toniki dla cery tłustej z niedoskonałościami

Czy toniki ściągające są dobre dla skóry tłustej z niedoskonałościami ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza dermatologa lub na dermokonsultacje.

Dzień dobry,
Tak, toniki ściągające zawierają substancje zwężające ujścia gruczołów łojowych produkujących sebum, odpowiedzialne za świecenie się skóry. Będą ograniczały przetłuszczanie się skóry. Polecam również odpowiedni preparat myjący, krem na dzień matujący, krem na noc likwidujący niedoskonałości skóry, raz w tygodniu peeling enzymatyczny, a po nim maska kremowa do cery tłustej. Warto pójść do apteki i zapytać dermokonsultantkę o poradę. Kosmetyki apteczne działają nieporównywalnie lepiej niż kosmetyki drogeryjne.