Topinambur a zdrętwienie policzka i dłoni

wczoraj pierwszy raz jadłam topinambur. upiekłam go w piekarniku z przyprawami do ziemniaków których używałam już wczesniej. reakcja była można powiedzieć że natychmiast. najpierw źle widziałam następnie lekko zdrętwiał mi policzek oraz prawa dłoń. położyłam się a kiedy wstałam nie potrafiłam odpowiedzieć na zadne pytania, nie mogłam się skupic i dokończyć nawet słowa. były trudne dla mnie. co zawiera ten topinambur że miałam taką reakcję ?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może była to reakcja uczuleniowa. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, być może będzie konieczność wykonania testów alergicznych.