Torbiel a antykoncepcja hormonalna - czy są jakieś przeciwwskazania?

Witam, czy mając w piersi "przyotoczkowo torbiel prostą o śr. 5 mm" (bez żadnych innych zmian, nieprawidłowości - zalecona przez radiologa kontrola za 6 m-cy) mogę stosować antykoncepcję hormonalną w postaci pierścienia? Czy powinnam wykonać badania hormonalne (3 miesiące temu zakończyłam karmienie, mam bardzo obfite miesiączki)? Dziękuję. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani rozpocząć stosowanie krążków. Torbiel piersi, jako zmiana łagodna, nie stanowi przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie udowodniono bowiem, by ta ostatnia powodowała powiększenie tego typu zmian, lecz przeciwnie, mogą one podczas przyjmowania hormonów nawet ulec złagodzeniu.

Pozdrawiam serdecznie!