Torbiel boczna na szyi

Witam Jak byłam dzieciek lekarz stwierdził ze mam na szyi torbiel boczną-pozostałość po życiu płodowym ale nic z tym nie zrobiono. guzek ogólnie jest niewielki ale przy każdym przeziębieniu się powiększa przy węzłach chłonnych potem wraca do normy. Zastanawiam się czy taka torbiel może wpłynąć na moje zdrowie lub płodność?

Aleksander Ropielewski

Nie powinna mieć ona wpływu na zdrowie i płodność, natomiast w przypadku dolegliwości warto rozważyć jej usunięcie.