Torbiel czekoladowa jajnika a poziom CA-125

Witam 4 stycznia byłam na wizycie u ginekologa, okazało się że mam na jajniku torbiel wypełnioną mazią podobną do czekolady. Jestem umówiona na zabieg laparoskopowy i robiłam podstawowe badani w tym CA - 125 i wynik wyszedł 41,10 czy może to być złośliwy, powinnam się martwić?? Bardzo proszę o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Poziom CA 125 jest w Pani przypadku nieznacznie podwyższony co może odpowiadać obecności torbieli, natomiast nie jest równoznaczne z nowotworem. To okaże się po przeprowadzeniu badania histo-patologicnzego pobranego podczas laparoskopii wycinka.