Torbiel czekoladowa jajnika a szanse na ciążę

Mam 20lat, rok temu miałam torbiel czekoladową na jajniku, w trakcie operacji laparoskopowej stwierdzono dużo ognisk endometrialnych, usunięto mi pół lewego jajnika, miałam do tego mnóstwo zrostów. Stwierdzono u mnie endometriozę. Jest prawie rok po operacji, wyniki prawidłowe. Moja jedna babcia przestała miesiączkować w wieku 35lat, druga zmarła na raka macicy, mama posiada guza w macicy o śr. 7cm. Boję się, że jeśli teraz nie zajdę w ciążę, później nie będzie to możliwe. Jakie mam szanse?

Lek. Tomasz Budlewski

Dokładne szanse na zajście w ciąży można będzie stwierdzić przeanalizowaniu wszystkich wykonanych badań. Proponuję udać się do ginekologa. Jeżeli są problemy z zajściem w ciąża, a w wywiadzie rodzinnym są obciążenia, może należałoby zastanowić się nad wpomaganiem rozrodu np. metodą in vitro. Proszę udać się do ginekologa.