Torbiel czy torbiel i ciąża?

Mam 17 lat. Cztery dni temu wykryto u mnie torbiel lewego jajnika - 5 cm. Pani doktor stwierdziła torbiel czekoladową. Miesiączki jeszcze nie dostałam (jest 33 dzień cyklu, a moje cykle trwają 33-41). Kochałam się z chłopakiem w tym cyklu zawsze z prezerwatywą.

Mam pytanie czy moje objawy (zmęczenie, ból piersi, spóźniona miesiączka) są objawami tylko torbieli? Mogę wykluczyć ciążę? Mam też lekkie nudności. Nie czuję typowego bólu podbrzusza przed miesiączką.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Twoje objawy mogą być związane ze zbliżającą się miesiączką. Najpewniej nie mają związku ani z ciążą (skoro stosowaliście prezerwatywy i żadna nie pękła, to nie było właściwie szans na zapłodnienie) ani z torbielą (ta nie objawia się w ten sposób). Dla spokoju możesz wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!