Torbiel czynnościowa a stosowanie Ovulastanu

Witam. 2msc temu pojawiła się u mnie torbiel czynnościowa 8x7cm. Dostałam tabletki ant Ovulastan, po 2 cyklach torbiel się zmniejszyła do 6x4cm. Mam brać je dalej przez 3 msc. Moje pytanie dotyczy przerwy 7dniowej. W tym czasie wyjeżdżam na urlop i chciałabym jej nie robić. Czy może to mieć negatywny wpływ na moją torbiel? Dodam, że rok temu zaczęliśmy się starać o dziecko a torbiel zniweczyła nasze plany i boję się czy brak przerwy może mieć potem negatywny wpływ na starania. Dziękuję za odp.

Piotr Pilarski

Przed takim postępowaniem sugeruję skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam.