Torbiel czynnościowa wypełniona gęstą treścią

W październiku wykryto u mnie 5 cm kilkukomorowa torbiel wypełniona gęsta treścią, większość lekarzy stwierdziła ze top endometrioza, w przebiegu operacji napisano ze wylała się gęsta czekoladowa treść.w wyniku hist.jest jednak informacja o torbieli czynnościowej dlaczego skoro w torbieli była krew? Czemu jest taka rozbieżność?

Fakt, że z torbieli wylała się treść krwista, sugeruje ,że była to torbiel czynnościowa, nazywana torbielą czekoladową. Przed operacją wykonana badania mogły zapewne sugerować ognisko endometriozy, taka rozbieżnośc jest normalna, działa w obie strony, tzn torbiel czekoladowa może okazać się ogniskiem endometriozy