Torbiel dermoidalna a tabletka wczesnoporonna

Witam. Dzisiaj przyjęłam tabletkę wczesnoporonną escapelle, około dwie godziny po stosunku. Pękła nam z chłopakiem prezerwatywa. Dodatkowo niestety mam torbiel dermoidalną, obecnie czekam na termin wizyty w szpitalu. Mam pytanie czy tabletka jakoś koliduje z taką operacją usunięcia torbieli?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Torbiel dermoidalna powstaje z komórek rozrodczych i nie jest to zmiana złośliwa, a więc nie wymaga leczenia chemio czy radioterapią. Jeden jajnik masz zdrowy więc rzeczywiście istniała duża szans na nieplanowaną ciążę. Nie ma obaw co do zastosowania Escapelle i ewentualnej operacji w najbliższym czasie.