Torbiel endometrialna i podwyższony wynik CA125 a wynik testu ciążowego

Witam! Czy torbiel endometrialna lub podwyzszone ca125 może mieć wpływ na wynik testu ciazowego? 3 dni po terminie miesiączki zrobilam test z rana i był pozytywny a 7 dni po term. w południe test negatywny. Miesiączki brak. Dodam ze mieszkam zagranicą i nie ma tu bety. Proszę bardzo o odpowiedz! Pozdrawiam!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ani obecność torbieli, ani podwyższony poziom Ca-125 nie wpływają na wynik testu ciążowego. Wskazane jest powtórzenie testu ciążowego. Proszę również upewnić się odnośnie możliwości wykonania oznaczenia hormonu beta-hCG (być może używana jest własna, przetłumaczona nazwa) - niemal w każdym kraju w którym jest internet jest też możliwe wykonanie tego zaliczanego do podstawowych badania.