Torbiel głowy u 30-latka

Witam. U mojego znajomego we wrześniu wykryto torbiel głowy. Okolice potylicy (czyli tył głowy). Był raz u lekarza i kazał mu monitorować to raz w miesiącu czy się nie powiększa. W grudniu średnicę miał 2,5x2 cm. Teraz zrezygnował z konsultacji, a ja chciałabym mu pomóc. Może jakiegoś specjalistę mi Państwo polecą ? Jakie skutki mogą być z zaniedbania ? Dodam, że kolega ma lat 30

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie znając szczegółowych danych trudno odpowiedzieć na pytanie jakie mogą być skutki zaniedbania. Pani znajomy zdecydowanie nie powinien jednak bagatelizować problemu, tylko postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Niestety nie napisała Pani w jakim mieście/części Polski Państwo mieszkacie. Trudno zatem polecić jakiegokolwiek specjalistę.