Torbiel jajnika a badanie hormonów

Na przełomie maja/czerwca mialam wykryta torbiel jajnika. W lipcu robiłam usg, badnie wykazalo brak torbiela. Pod koniec wrzesnia moja miesiaczka nie była zbyt obfita,obawiam sie, ze to moze spowodowane byc kolejnym torbielem. U ginekologa bede dopiero w grudniu. Czy powinnan udac sie wczesniej? Ponadto staramy sie o dziecko od ok 8 miesiecy, narazie bez efektu. Zamierzam wykonac badanie hormonow, rowniez partner chce sie zbadac. Bardzo chcialabym miec dziecko.

Aleksander Ropielewski

Większość torbieli jajnika nie powoduje niepłodności. Nie wiem jaki rodzaj torbieli wykryto u Pani. Co do niepowodzenia w zajściu w ciążę diagnostykę przyczyn niepłodności rozpoczyna się po 2 latach od bezskutecznego starania się o potomstwo przy braku stosowania metod antykoncepcyjnych, także zalecałbym cierpliwość i spokojne czekanie do grudnia.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski