Torbiel jajnika a ćwiczenia

Witam Pytanie dotyczy torbieli lewego jajnika. Została wykryta miesiąc temu podczas usg. Lekarz zlecił badania markerów nowotworowych (ca-125: wynik 13.8 przy normie 35) oraz 3miesieczna kuracje hormonalna. czy mając torbiel można ćwiczyć w domu bądź na siłowni (30 - 60 min, trening typu cardio, core)? Nie chciałabym przytyć po kuracji a mam do tego skłonności więc chciałabym pozostać przy treningu. Kolejne pytanie - czy mogę uprawiać seks? Nie odczuwalam nigdy żadnego bólu w jajniku z torbiela

Wszystko zależy od wielkości torbieli. Jeśli torbiel jest duża czyli ponad 5-6 cm radziłbym unikać zbytniego wysiłku fizycznego czy też gwałtownego uprawiania seksu. Jeśli torbiel jest mniejsza nie ma przeciwwskazań i do ćwiczeń fizycznych i do uprawiania w pełni seksu.