Torbiel jajnika a podejrzenie endometriozy

W 4 lata temu miałam Torbiel lewego jajnika. od tamtej pory mam problemy ze współżyciem bardzo mnie boli brzuch podczas seksu, podczas miesiączek z łóżka zejść nie potrafię . Byłam u ginekologa to powiedziała mi że wszystko jest ok. Od roku mówi że wszystko jest ok. Ostatnio jak byłam u niej to powiedziała że podejrzewa że mam ENDOMETRIOZĘ.. Czy to możliwe u 20 latki?? Mam skierowanie na zabieg, ale lekarz powiedział że będą musieli operować bo mam za dużo zrostów. Proszę o jakąś opinię

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie podanych objawów nie można wykluczyć endometriozy i zabieg jest wskazany, powinien przyczynić się do złagodzenia objawów. Endometrioza występuje u miesiączkujących kobiet, również w tak młodym wieku.