Torbiel jajnika a wykonanie testu ciążowego

Witam ostatnio mój ginekolog stwierdził na usg torbiel prawego jajnika o wielkości prawie 5 cm. Kazał wykonać test ciążowy z krwi a później zastosować terapię hormonalną , i dodatkowo zrobić markery nowotworowe . Czy to możliwe że ta torbiel powstała po zapłodnieniu ??? Dodam jeszcze że ostatni okres miałam 18 grudnia i od tamtego czasu prawie cały czas mam plamienie . Czy mam się martwić że może to coś poważnego ???

Proszę wykonać test ciążowy. U osób współżyjących należy przed włączeniem leczenia wykluczyć ciąże i jest to postępowanie nad wyraz prawidłowe.