Torbiel jajnika a zapalenie przydatków

Torbiel jajnika. Dzień dobry. Miesiąc temu przeszłam zapalenie przydatków. Na badaniu kontrolnym po zakończonym leczeniu, na lewym jajniku lekarz wykrył torbiel 19mm. Stwierdził, że może tak być i nie ma się czym przejmować. Jestem teraz tydzień przed miesiączką i odczuwam kłujący ból po lewej stronie podbrzusza. Ból ten nie jest stały ale powraca co jakiś czas z dużą siłą, cały cykl mam nabrzmiałe i bolesne piersi. Czy mam się czym przejmować, czy tak może być ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy mogą być wynikiem zarówno zaburzeń hormonalnych jak i współistniejacą torbielą. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać o kolejne usg i rozważyć zabieg operacyjny.