Torbiel jajnika i brak okresu a prawdopodobieństwo ciąży

Witam! wczoraj bylam u ginekologa poniewaz mialam 50 dzien cyklu a miesiaczki brak ;( (dzien wczesniej robilam hcg nie wskazal ciazy) lekarz stwierdzil u mnie torbiel na prawym jajniku 27mm przepisal lek Duphaston na wywolanie miesiaczki ale zdziwila mnie jedna rzecz ze kazal mi po miesiacu powtorzyc test ciazowy czy jest mozliwosc ze moge byc w ciazy ale byla za wczesna zeby on mogl to stwierdzic ? a z tego stresu nie dopytalam go o to ;( a jeszcze dodam z od tygodnia strasznie bola mnie piersi i sutki i lewy jajnik co mnie zdziwilo jak powiedzial ze torbiel jest na prawym Z gory dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli beta-hCG wyklucza ciążę, to nie jest to możliwe, by ciąża pojawiła się po miesiącu. Mówiąc: powtórzenie testu ciążowego lekarz miał raczej najpewniej na myśli ocenę aktywności hormonalnej torbieli. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję ponowną konsultację u specjalisty ginekologa.