Torbiel jajnika i kłucia

Witam proszę o odpowiedź czy mała torbiel jajnika ok.2cm(prawdopodobnie zwykła) którą wykryto 3m-ce temu może przekształcić się w inną torbiel?odczuwam silne kłucie jajnika na którym jest torbiel oraz bol podczas stosunku

Torbiel jako zbiornik płynowy może się na przykład powiększyć dając podawane dolegliwości, konieczna konsultacja ginekologiczna z badaniem USG przezpochwowym.