Torbiel jajnika, leczenie hormonalne a arytmia serca

W październiku okazało sie, że mam torbiel jajnika (65mm), dostałam skierowanie na operację, jednak zdecydowałam się najpierw na leczenie hormonalne. Niestety hormony bardzo źle wpływaja na moje serce, okropnie męczę się z arytmią, która z dnia na dzień doskwiera mi coraz bardziej...boje sie o swoje serce. Czy moge przerwać leczenie? (zostało mi 5 tabletek, a z każdą tabletką moje serce ma się coraz gorzej). Dodam, że przyjmuje tez Concor Cor 2,5mg. Barbara

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Leczenie hormonalne może Pani przerwać w dowolnym dniu cyklu. Jeśli zatem rozpoczęcie stosowania tabletek hormonalnych spowodowało wystąpienie arytmii zdecydowanie powinna Pani pomyśleć o odstawieniu hormonów. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, swoją decyzję proszę skonsultować ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie.