Torbiel jajnika, seks z partnerem a opóźnienie miesiączki

Przed ostatnią miesiączką, w zeszłym miesiącu bolał mnie brzuch dość nietypowo po lewej stronie.Podczas badania usg jamy brzusznej, lekarz stwierdził,że mam torbiel na prawym jajniku 16x18mm, do tej pory zawsze miesiączka pojawiała się regularnie,co zdziwiło nawet lekarza który wykonywał badanie. Dzień przed ostatnią miesiączką kochałam się z partnerem po raz pierwszy. Obecnie okres spóźnia się 3dni, wizytę u ginekologa mam dopiero za ok 1,5tygodnia. Co może być powodem tego opoznienia?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety bardzo cieżko stwierdzic co moze byc przyczyna bez wykonania badania ginekologicznego i USG żeby uwidocznić endometrium i fazę cyklu. Zalecam wizyte u ginekologa. Pozdrawiam