Torbiel jajnika z przegrodami zmianą łagodną

Mam torbiel jajnika 5x6 cm, z przegrodami. Unaczynienie chyba niewielkie. Miesiączki regularne. CA 125 z 4.12 (robiony dzień przed miesiączką) 16, dostałam Artize na 3 mies. i jeśli nie będzie efektu leczenia wtedy laparotomia. Wynik CA 125 z 30.01 (robiony pod koniec miesiączki) 204. Czy ten obraz wygląda groźnie? Czy zdarza się, że po badaniu histopat. takie torbiele jak moja okazują się jednak zmianami łagodnymi? Z czego może wynikać taka różnica w wyniku CA 125 zaledwie w ciągu 2 mies?

Proponuję ponowną wizytę u ginekologa- wobec znacznego wzrostu Ca-125 może należy rozważyć wcześniejszy zabieg. Nie wszystkie torbiele można wyleczyć lekami hormonalnymi. Nie wszystkie są zmianami złośliwymi.