Torbiel korowa na nerce, hypodensyjny guz nadnerczy i pogrubienie ścian oskrzeli u 49-latki

Witam mam pytanie miałam robiony RM w lipzecu 13r i na nerce wyszła torbiel korowa 20mm i nic więcej badanie bez kontrastu,w grudniu miałam TK z kontrastem klatki piersiowej i wynik brzmi:Hypodensyjny guz na lewym nadnerczu(22x16mm)i taki sam na prawym (16x9mm),torbiel korowa nerki lewej 27,9mm ,oraz pogrubienie ścian oskrzeli segmentowych i płatowych.Moje pytanie czy ta torbiel i guzy nadnerczy mogą być ze sobą powiązane(czy to może być zmiana nowotworowa na nerkach i nadnerczach)co z płucami

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pewnością te zmiany wymagają dalszej diagnostyki. W tej chwili nie mogę wypowiadać się na temat ewentualnego charakteru wspomnianych zmian, jednak z pewnością wskazana jest ocena biochemiczna funkcji nerek oraz nadnerczy. Zmiany w płucach mogą wynikać z procesów zapalnych w przeszłości.