Torbiel korowa na nerce prawej u dziecka

Witam, j Moja córka (2 latka) ma torbiel korową na nerce prawej. 1,5 roku temu torbiel była rozmiarów 15mm w tej chwili torbiel ma rozmiar 53mm proszę mi powiedzieć czy to jest groźne u tak małego dziecka i czy należy coś z tym zrobić czy tylko kontrolować tak jak w przypadku osób dorosłych. Dodam że 18 marca mamy umówioną wizyte u urologa dziecięcego i tam na pewno się dowiem czegoś więcej ale to jest jeszcze 2 tyg a ja się bardzo denerwuje. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana uległa znacznemu powiększeniu. Konieczne jest wykonanie badań oceniających funkcję. nerek. Na podstawie badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych lekarz prowadzący zadecyduje o dalszym postępowaniu.