Torbiel korowa nerki - czy to poważne?

Dzień dobry, Co to znaczy torbiel korowa, czy to poważne i jak to się leczy? Moja córka obecnie 12 lat, gdy była mała chorowała na refluks drugiego stopnia, wyleczyłam ją i robiłam badania kontrolne - do tej pory było wszystko w porządku. W tym miesiącu robiliśmy badanie usg i lekarz powiedział, że nerki są z drobnymi torbielami korowymi na obu nerkach 12 mm i 14 mm, tak poza tym wszystko w porządku. Dla mnie jednak nie zabrzmiało to w porządku. Co to ma być jakaś torbiel na nerkach? Czym można to wyleczyć? Jak się tego pozbyć? Czy to poważne? Strasznie się tą diagnozą zmartwiłam. Szukam informacji na ten temat, ale nie jest tego dużo, albo ja nie mogę znaleźć nic konkretnego. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Pojedyncza torbiele nerki  nie są stanem budzącym niepokój - jeżeli te dwie torbiele zostały opisane przez lekarza wykonującego badanie jako torbiele proste.

Jedynym postępowaniem w takim przypadku jest obserwacja, tzn. okresowe wykonywanie badania usg w celu określenia czy torbiel powiększa swoje rozmiary. Dopiero w razie dolegliwości z powodu torbieli wskazane jest jej usunięcie. Jeżeli nie będzie innych wskazań lub jeśli lekarz nie zalecił inaczej - badanie kontrolne można wykonać za ok. rok czasu.

Tutaj znajdzie Pan więcej informacji na temat torbieli nerek.

Serdecznie pozdrawiam!