Torbiel korowa w nerce

W nerce prawej w dolnym biegunie torbiel korowa o wym.43x42.Co to jest i co z tym dalej robić?

Witam serdecznie. Pojedyncza torbiele nerki nie są stanem budzącym niepokój.
Jedynym postępowaniem w takim przypadku jest obserwacja, tzn. okresowe wykonywanie badania usg w celu określenia czy torbiel powiększa swoje rozmiary. Dopiero w razie dolegliwości z powodu torbieli wskazane jest jej usunięcie. Jeżeli nie będzie innych wskazań lub jeśli lekarz nie zalecił inaczej - badanie kontrolne można wykonać za ok. rok czasu.