Torbiel kości udowej u 10-latka

Witam mam prośbę proszę napisać mi jak i czy leczy się torbiel kości udowej u 10 latka ,dzisiaj przez przypadek dowiedziałam się ,miał rbiny rtg z powodu urazu kolana ,że ma cystę kości udowej ,jestem przerażona ,nie mam pojęcia skąd się to wzieło, proszę o pomoc Maria

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli jest to torbiel samoistna kości, nie ma się Pani czym martwić, jest to zmiana występująca u dzieci w okresie wzrostu, potem samoistnie znika, tym bardziej, że syn nie miał żadnych dolegliwości. Radziłabym pokazać rtg ortopedzie, który oceni jakiego typu jest to zmiana i czy konieczne jest leczenie.
Pozdrawiam