Torbiel krwotoczna jajnika a szanse na jej wchłonięcie

problemem jest zmiana na jajniku, rozpoznana przez 2 lekarzy,torbiel krwotoczna, 4,8 cm, rozpoznana tuż po owulacji, ponieważ w czasie owulacji dostałam boli do lewego boku,przy parciu,przy siadaniu.jest możliwość,iż powstało to w tym jajeczkowaniu?jest szansa,że to się wchłonie?lekarz widzi na usg jaka to zmiana?wcześniej byłam u lekrza we wrześniu i było ok.Czasem już słyszałam,ze jest jakaś mała torbiel ,na kolejnej wizycie już nie było.zaleceniem jest Duphaston 10 mg 2 razy dziennie na 5 dni

Renata GrzechociĹska

Trudno ocenić postępowanie bez odpowiednich badań i wywiadu. Sugeruję jednak zastosować się do zaleceń lekarza i zweryfikować swój stan za jakiś czas.