Torbiel lewego jajnika u 47-latki

Witam. Mam 47 lat. Lekarz stwierdził u mnie dużą torbiel jajnika lewego. Na pytanie jak dużą nie odpowiedział. Na wyniku który otrzymałam pisze: L-Ovarium 34,04 L- Ovarium L - 5,14 cm L- Ovarium D- 3,56. Proszę o zinterpretowanie wielkości. Czy moja torbiel ma 34 cm wielkości? Dostałam luteinę, czy po niej torbiel może się zmniejszyć.

Witam! Z opisu badania wynika, że torbiel jest dość duża i ma ok.34 cm. Nawet tak duże torbiele mogą się jednak zmniejszyć pod wpływem leczenia hormonalnego. Proszę pozostać pod stała opieką lekarza prowadzącego.