Torbiel na jajniku a plamienia przed okresem

Witam, W marcu byłam u ginekologa, ponieważ miałam plamienia przed okresem. Badanie USG wykazało niewielką torbiel lewego jajnika. Dostałam hormony na "przyduszenie" torbieli. Lekarz uspokoił, że torbiel sama się wchłonie. Jednak od ostatniej miesiączki, która zakończyła się 4 dni temu mam pobolewania w lewej stronie podbrzusza i żadnych innych objawów. Mam też teraz bardzo stresujący okres. Czy powinnam się niepokoić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Objawy mogą być spowodowane wykrytą zmianą. Jeśli dolegliwości nie są nasilone to nie ma powodu do niepokoju.